Vasi Hegyhát
A Vasi-Hegyhát a Nyugat-Dunántúlon, Vas megye déli részén, az Őrség és a Kemenesalja között helyezkedik el. Északról a Rába völgysíkja, délről a Zala vízgyűjtője határolja. Az erősen tagolt domborzatú, egykor zárt erdőterület emlékét a középkor óta ismert, ma is létező Farkas-erdő őrzi. Az évezredes emberi beavatkozás ellenére a táj állatvilága megőrizte gazdagságát, sokszínűségét.
A Vasi-Hegyhát – bár elsősorban településföldrajzi meghatározottságú – több vonatkozásban néprajzi egységként is értelmezhető. Nevezetesek a népi építészet, valamint a szőlő- és borkultúra emlékei; a népszokások és a népnyelvi emlékek a közeli Őrséggel, Göcsejjel, Hetéssel és a Mura-vidéki területekkel mutatnak rokonságot.
A Vasi-Hegyhát 23 települése közül mintegy 19 rendelkezik szőlőheggyel, a területek infrastrukturális ellátottsága változó (pl. Petőmihályfa és Kám esetében a villamoshálózat kiépítése is megtörtént), méretük is igen nagy változatosságot mutat. A Vasi Hegyhát 23 településén összesen mintegy 1000 hektár elhanyagolt szőlőhegyi terület található. Ezeken a területeken a hagyományos, zártkerti, szőlőhegyi gazdálkodás mozaikosan ugyan, de megtalálható, e területek újbóli használatba vonásával a településeken olyan komplex, egységes terültek jönnek létre, melyek újból számot tarthatnak a mezőgazdasági jellegű jövedelemszerzésre, illetve mindezt kiegészítve a turisztikai attrakciófejlesztésnek köszönhető kereslet növekedésnek. A turisztikai kínálat bővül ezeken a területeken.